Tururi Romania


o imagine

Weekend în Delta Dunării

Ziua 1Transfer Tulcea – Sulina , cu barca rapida sau catamaranul in functie de sosirea in Tulcea. Cazare hotel plutitor, Sulina;
Ziua 2Mic dejun ( posibil si la pachet) Program liber pentru pescuit si vizitare Sulina, muzee si locuri speciale.
Optional : Excursie Padurea Letea – o experienta...

Detalii Rezerva acum

2 imagini

Tur Transfăgărășan și Sibiu

Transport: autobuz / microbus
Durata: 2 zile
Perioada de funcționare : Sezonul de varã (între 1 iulie - 30 octombrie), în funcție de condițiile meteorologice
Zilele de operare : Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri, Sâmbãtã, Duminicã
Timp de pornire:8:00
Ora de întoarcere:în jurul orei 18:00 , în cea de a doua zi
Plecare din /...

2 zile

Bucuresti

Zilnic

Pret de la: 209 Euro €


Detalii Rezerva acum

o imagine

Cetatea Râșnov

Cetatea Râșnov este ansamblul fortificat situat pe dealul calcaros aflat la sudul orașului Râșnov din județul Brașov unul din cele mai bine păstrate ansambluri fortificate din Transilvania. Cele mai vechi structuri păstrate până în prezent datează din secolul al XIV-lea, probabil pe locul fortificației din lemn ridicate de Cavalerii...

Detalii Rezerva acum

7 imagini

Tur Orașe Medievale: Brașov-Bran-Sighișoara-Făgăraș

TUR ORASE MEDIEVALE Bucuresti-Ploiesti-Sinaia-Busteni- Brasov- Rasnov-Bran-Sighisoara-Fagaras-Bucuresti
Plecare din: Bucuresti
Loc de intalnire: hotelul la care sunteti cazat
Durata: 3 zile
Ora de intalnire:zilnic 07.00-08.00, cu exceptia zilei de luni
Recomandare
Vizitati cele mai frumoase orase medievale ale Romaniei in doar 3 zile.
Descriere
Va recomandam Muzeul Ceasului unicul muzeu de acest fel din Romania, și cuprinde o...

3 zile

Bucuresti,Romania

each day

Pret de la: 159 Euro €


Detalii Rezerva acum

2 imagini

Tur Adevăratul Dracula

Transport: autocar/microbuz
Durata: aprox.11 ore
Perioada de operare: Pe tot parcursul anului
Zilele de operare: Luni, Marți, Miercuri, Joi, Vineri, Sâmbãtã, Duminicã
Timp de pornire: 08:00
Revenire:în jurul orei 19:00
Punct de plecare/retur: Ateneul Roman
Limba:Englezã
Descriere:
Acesta este un grup mic tur de o zi de la București la Târgoviște,Cetatea Poienari si Curtea de Arges.
Prima oprire va...

11 hours

Bucuresti

Zilnic

Pret de la: 79 Euro €


Detalii Rezerva acum

3 imagini

Sinaia, Castelul Peles si degustari de vinuri

Sinaia –Castelul Peles si degustari de vinuri
Plecare: Bucuresti
Loc de intalnire: hotelul unde sunteti cazati
Durata: 2 ore
Turul este disponibil in: romana si engleza
Ora de intalnire: zilnic 8.00-9.00
Recomandari:
Intra in viata unei regine sau a unui rege pentru o zi –vezi cum traia familia regala la Castelul Peles
Plimba-te si respira aerul curat...

8-9 hours

Bucuresti

Zilnic

Pret de la: 250 Euro €


Detalii Rezerva acum

2 imagini

Tur în Transivania

Transport:autobuz / microbuz
Durata:2 zile
Perioada de operare : Pe tot parcursul anului
Zilele de operare : Marți, Miercuri, Joi, Vineri, Sâmbãtã, Duminicã
Timp de pornire : 08:00 în prima zi
Revenire : în jurul orei 06:00 în a doua zi la hotel
Limba: Englezã
Repere ale cãlãtoriei:
Peles Castelul Regal , Castelul Bran , Brasov in...

2 zile

Bucuresti

Zilnic

Pret de la: 199 Euro €


Detalii Rezerva acum

3 imagini

Două Castele într-o zi

Transport: autocar/microbuz inclus
Ora de plecare:08:00
Punct de întâlnire: Ateneul Român
Punct de intoarcere: Ateneul Român
Limba: englezã
Zile de operare: Zilnic
Plecare/sosire din fata hotelului
Taxa suplimentara pentru plecare / sosire in fata hotelului este de 10 Euro, iar ora de plecare este este 07:30.
Descriere:
Acesta este un mic tur de o zi de la...

o zi

Bucuresti

Zilnic

Pret de la: 80 Euro €


Detalii Rezerva acum

o imagine

O zi în Delta Dunării

Program:
05:00 - Plecare din Bucuresti pe ruta Slobozia - Tulcea.In Tulcea vom vizita muzeele Delta și centrul orasului Tulcea 9:30 - Plecare de la Tulcea cu vaporul de croaziera pe ruta Tulcea- S22 - Canal Iulia - Canal Baba Rada - Sontea - Mila 23 Satul (1h opri...

1 zi

Pret de la: 53 Euro €


Detalii Rezerva acum

o imagine

Două zile în Delta Dunării

Program:
Ziua 1
06:00 - Plecare din Bucuresti 09:30 - Sosire la Tulcea, unde vom barca cu motor pentru Sulina pe ruta după cum urmează:Tulcea -Canal 36 Miles - Canal Sireasa
Canal Periteasca- Canalul Sontea - Canalul Olguta - 23 Miles-Satul - Dunarea Veche - Sulina Crisan.

2 zile

Pret de la: 87 Euro €


Detalii Rezerva acum


Cauta cazare





Camera 1



reset

Apartament 3 camere regim hotelier 6A COPOSU 3*

internet

parcare


Alege apartament

Apartament 3 camere regim hotelier 4A COPOSU 3*

internet

parcare


Alege apartament

Garsoniera regim hotelier UNIVERSITATE 2 3*

internet

parcare


Alege apartament


Cautam apartament


Va rugam asteptati, cautam cele mai bune oferte pentru dumneavoastra!